Twój pierwszy miesiąc na stanowisku inżyniera oprogramowania w Easy LMS

Po zdobyciu nowej pracy nie możesz się doczekać, aby zacząć! Jednocześnie zawsze towarzyszy temu zdrowa dawka nerwów. Co cię czeka? Jak będą wyglądać pierwsze tygodnie? Jak szybko możesz zacząć dodawać wartość? W Easy LMS koncentrujemy się na tym ostatnim aspekcie. Nasz przejrzysty program onboardingowy dla inżynierów oprogramowania pomoże ci w mgnieniu oka poznać naszą firmę, współpracowników oraz zadania, które będziesz wykonywać! Dowiedz się, jak zapewnimy ci dobry start!

Poznaj swojego kumpla!

Jesteśmy tutaj, aby ci pomóc, więc, gdy tylko do nas dołączysz, natychmiast przydzielimy ci koleżankę/kolegę. Ta osoba będzie twoim pierwszym punktem kontaktowym w firmie. Pomoże ci pomyślnie ukończyć pierwszy rok
w pracy i stać się pełnoprawnym członkiem zespołu. Twój kumpel specjalizuje się w tym samym, dzięki czemu może pomagać ci w codziennych zadaniach. Przeprowadzi cię przez miesięczny program onboardingowy i oceni, czego potrzebujesz do wykonywania pracy. Oznacza to, że program dostosowujemy do potrzeb – nie trzymamy się sztywno ustaleń. Każdy rozwija się we własnym tempie,
a my dorównujemy do twojego.

Poznaj swoją firmę

Co reprezentujemy? Jaka jest nasza wizja oraz misja i czym właściwie się zajmujemy? Prawdopodobnie wiele o tym usłyszałaś/eś podczas procesu rekrutacji – przez pierwsze kilka tygodni będziemy ponownie koncentrować się na tym. Po ukończeniu kilku krótkich kursów z Easy LMS od razu zaczniesz korzystać z produktu, nad którym będziesz pracować.

Poznaj swoich kolegów

Odbędziesz spotkania zapoznawcze ze współpracownikami
z różnych działów

Pierwszego dnia oprowadzimy cię po biurze, aby przedstawić cię współpracownikom na miejscu. Ponieważ stosujemy model hybrydowy, nie zobaczysz wszystkich współpracowników od razu. Dzięki spotkaniom online poznasz osoby pracujące zdalnie. Nasz stół obiadowy to oczywiście centralne miejsce w biurze, gdzie jeszcze lepiej poznasz nowe koleżanki i kolegów!

Dodatkowo odbędziesz spotkania zapoznawcze ze współpracownikami
z różnych działów, którzy wyjaśnią swoje stanowiska w firmie i ich powiązania z twoim. Dowiesz się, o co możesz się do nich zwrócić? Jak możecie się uzupełniać? Dzięki tym 30-minutowym rozmowom zrozumiesz, czym się zajmujemy! Poza tym lepiej poznasz swoich kolegów. Oto przegląd stanowisk, z którymi odbędziesz rozmowy:

  • CEO
  • CTO
  • COO
  • Rozwój produktu
  • Wsparcie
  • Zarządzanie biurem
  • Marketing treści
  • Bezpieczeństwo informacji i RODO

W zabawny sposób możesz sprawdzić za pomocą quizu, jak dobrze znasz swoich kolegów. W ramach naszego narzędzia opracowaliśmy krótki test,
w którym musisz odgadnąć, kto jest kim lub jaka cecha do kogo należy.
Czy uda ci się zdobyć 100% punktów?

Poznaj lepiej swój obszar zainteresowań

Dla każdej specjalizacji oprócz kursu ogólnego opracowaliśmy kurs specyficzny. W twoim przypadku jest to kurs na temat inżynierii oprogramowania. Wyjaśniamy w nim, w jaki sposób:

  • Korzystać z programu Jira.
  • Pracować w oparciu o testy.
  • Przeprowadzać testy.

Poza tym prezentujemy:

  • Nasz cykl przeglądu kodu.
  • Cykl QA.
  • Cykl inżynierii.

Następnie zagłębiamy się w nasz stos programistyczny. Wykorzystujemy:

  • Front-end: React + TypeScript, Storybook do testów interfejsu użytkownika.
  • Back-end: Node.JS, TypeScript + PHP.
  • MariaDB (MySQL) i bazy danych DynamoDB.
  • AWS.
  • Docker.
  • GitHub.
  • Jenkins for CI/CD.
  • Linux/WSL + Windows.

Fundamentem dobrego działania jest posiadanie przez wszystkich tej samej podstawowej wiedzy. To istotny aspekt zarówno dla nas, jak i dla ciebie, bo możesz szybciej zacząć wnosić wkład. Oferujemy różne kursy realizowane za pośrednictwem Codecademy w zależności od twojego wykształcenia
i doświadczenia. Zazwyczaj zaczynamy od kilkudniowych kursów
z JavaScript, TypeScript, SQL i PHP. To szybko zapełnia pierwszy i drugi tydzień. Zacznij także czytać naszego świętego Graala – książkę „Nowoczesna inżynieria oprogramowania” autorstwa Davida Farleya.
Po przeczytaniu tej pozycji wszystkie elementy układanki inżynierii oprogramowania wpadną na swoje miejsce!

Od teorii do praktyki

Od razu będziesz brać udział w naszych rutynowych działaniach.

Jak na razie to tylko teoria. Krok po kroku wprowadzimy cię także
w stronę praktyczną. Wkrótce napiszesz swoją pierwszą historyjkę użytkownika, zaprogramujesz zdefiniowane zadanie
i przeprowadzisz przegląd kodu. Często dzieje się to w drugim lub trzecim tygodniu. Za to od razu będziesz brać udział w naszych rutynowych działaniach: prezentacjach, ocenach grupowych i retrospektywach. W końcu doświadczanie i działanie to najszybszy sposób na naukę.

Na początku będziesz także dużo programować w parze, co pomoże ci zrozumieć infrastrukturę naszego produktu. Zobaczymy, jak kodujesz,
i określimy, jakiej głębi technicznej nadal potrzebujesz. Opanujesz wymaganą wiedzę, biorąc udział w warsztatach lub śledząc współpracownika posiadającego tę wiedzę.

Poznaj nasz produkt

Być może w tajemnicy korzystasz z wersji próbnej, ale mimo to masz niewielkie doświadczenie z naszym systemem LMS. To w porządku. Szybko zrobimy z ciebie eksperta! W pierwszym tygodniu jeden z naszych konsultantów przeprowadzi dla ciebie prezentację narzędzia. Przeznaczyliśmy także czas na zabawę z narzędziem. Poprosimy cię
o opracowanie krótkiego Kursu na interesujący cię temat i przystąpienie do Egzaminu. Dla ciebie to dobra praktyka, a dla nas świetna zabawa, ponieważ pozwala nam lepiej cię poznać.

Poznaj wszystkie narzędzia, których używamy

Oprócz własnego produktu korzystamy z wielu innych narzędzi programistycznych. Nie oczekujemy, że opanujesz je wszystkie w ciągu miesiąca. Zaufaj nam, będziesz potrzebować na to więcej czasu. Zaczniemy od najważniejszych narzędzi, wyjaśniając ich podstawy:

Zauważysz, że im więcej z nimi będziesz pracować, tym szybciej je opanujesz. Nawet zaawansowane opcje w końcu staną się twoją drugą naturą.

Bezpieczne miejsce do pracy

Fundamentem dobrej pracy jest miejsce do pracy. Prawie wszystko ustalamy z wyprzedzeniem, jednak wysokość biurka i fotela należy dopasować na miejscu. Dobra postawa podczas pracy jest niezbędna, aby zapobiec problemom fizycznym. Uważamy to za nieodzowny element bezpiecznego środowiska pracy. Podobnie jak wiedza, do kogo zwrócić się
z pytaniami, ulepszeniami lub problemami. Pragnąc zapewnić bezpieczeństwo naszego miejsca pracy, wyjaśniamy również:

  • Co robić w sytuacjach awaryjnych?
  • Jak radzić sobie z presją psychospołeczną w pracy?
  • Jak postępujemy z wrażliwymi danymi innych osób?

Zapoznasz się z tym, biorąc udział w kursie online, który zaplanowaliśmy na pierwszy tydzień.

Nasz program wdrożeniowy w pigułce!

Twój program onboardingowy będzie wyglądał mniej więcej tak:

Tydzień Zakres
1
  • Kursy wdrożeniowe: firma, współpracownicy, inżynieria oprogramowania, bezpieczne miejsce do pracy
  • Kursy programowania: JavaScript, TypeScript, PHP, SQL
  • Prezentacja narzędzia
  • Spotkania zapoznawcze ze współpracownikami
2
  • Kursy programowania (kontynuacja): JavaScript, TypeScript, PHP, SQL
  • Spotkania zapoznawcze ze współpracownikami (kontynuacja)
  • Pierwsze praktyczne kroki – udział w codziennych zadaniach
3
  • Czytanie książki „Nowoczesna inżynieria oprogramowania”
  • Udział w codziennych zadaniach
  • Pogłębienie wiedzy technicznej
4
  • Czytanie książki „Nowoczesna inżynieria oprogramowania” (kontynuacja)

Świętujemy :champagne:

Kiedy nauczysz się nowych rzeczy, możesz być dumna/y, więc warto to uczcić! Czy pomyślnie udało ci się ukończyć nasz program onboardingowy? To fantastyczne osiągnięcie! Będziemy świętować twoje sukcesy przy lampce szampana w świetle reflektorów!